Toit

Kuuseampsud

Lauakaunistus või eelroog? Kuuseampsud ehk kurgi ja porgandi suupisted näevad ahvatlevad välja ja neid on lõbus koos lastega teha.

Nende nunnude kuusekeste puhul on raske aru saada, kas laual on nad olulisemad kaunistusena või laste suupistena. Teenivad mõlemat rolli väga osavalt. 🙂 Retsept pärineb tänaseks juba igivanast 2019. aasta detsembri Pere ja Kodu pereköögist ning on alates sellest ajast meie pere jõuluarsenalis kirgi kütnud. Korra sai neid 2019. aasta detsembris meisterdatud ka Terevisiooni eetris ja veel siin-seal erinevatel puhkudel. Mõnsalt lihtne aga samas geniaalne. Valmib kiirelt ja on tervislik ka. Külalistelt tähelepanu ja kiidusõnad peakokale on samuti garanteeritud. 😉

Kuuseampsud
Foto: Viljar Särekanno

Retsept (6 suupistet):
1 suur porgand
0,5 värsket kurki
6 hambaorki

Valmistamine:
Koori porgand ja lõika sellest kuus 1 cm paksust ketast. Seejärel lõika veel kuus õhukest paari millimeetri paksust ketast. Viimastest tee noaga tähekujukesed. Pese kurk ja lõika koorimisnoaga pikuti ära koor. Seejärel tõmba koorimisnoaga piki kurki kuus pikka ja õhukest riba. Aseta paks porgandiketas aluseks ja voldi kuusekujuliselt peale kurgiviil. Torka sellest läbi hambaork ja kohenda nii, et kurgiviilu voltide vahel oleks veidi õhku ning tekiks kuuse kuju. Kaunistuseks säti orgi otsa täheke. Tee nii kuus suupistet.