Toit

Lõbusad põdrapoisid

Täidetud kartulitest põdrapoisid sobivad hästi pere pisemate eelroaks. Vali kartuli suurus lapse järgi – mida väiksem sööja, seda väiksem põdrake!

Need tüübid valmisid samuti 2019. aasta Pere ja Kodu jõulunumbriks ja mäletan hästi, kui soojalt tol ajal 3liikmeline testgrupp härra Neljane, härra Kuuene ja Preili Kaheksane nad vastu võtsid. Pean ütlema, et see meisterdamine oli umbes sama mõnus kui nende söömine ja täidiseks olev munapuder on lihtsalt aegumatu klassika. Ma ei saanud aga üle ega ümber meenutustest, et kunagi Viru tänaval sai veidi liiga hilistel öötundidel osta ühest lokaalist täidetud kartuleid, kui pika linnatiiru jooksul kõht ootamatult tühjaks oli läinud. 😀 Kes teab, see teab ja mõistab mu meenutusi. 😉

Täidetud kartul
Foto: Viljar Särekanno

Retsept (neljale):
4 suurt kartulit
8 külmutatud rohelist hernest
4 jõhvikat
2 keedumuna
40 g riivjuustu
80 g hapukoort
40 g majoneesi
soola, pipart
värsket salatit
soolakringleid
2 hambaorki

Valmistamine:
Pese kartulid ja keeda koos koorega mõõdukalt pehmeks. Keeda munad, koori ja purusta kahvliga. Sega munapuder kokku riivjuustu, hapukoore, majoneesi ja maitseainetega.

Keedetud ja jahtunud kartulitelt lõika pealt ovaalselt ära väike osa ning uurista lusikaga sisse õõnes auk. Järelejäänud kartulitükid sega munapudru sekka. Lõika pooleks hambaork, selle ühte otsa torka jõhvikas ja teise otsaga pista see kartuli sisse ninaks. Aseta nina kohale kaks hernest silmadeks – vajaduse korral uurista noaga pisikesed augud ette. Murra soolakringel pooleks ja pane tükid kahele poole sarvedeks. Täida kartuli sees olev õõnsus munapudruga. Rebi taldrikule värske salat. Pane põdrapoisid selle peale ja serveeri kohe.