Ma armastan söögi tegemist. Mu armas Saaremaa vana-vanaema ütles ikka, et “heade asjade kokku panemisel ei saa ju midagi halba välja tulla” ning tõenäoliselt on see parim nõuanne, mis mulle kunagi antud on.

Olles tegelenud tantsimisega enam kui 20 aastat, olen kõhnema keha nimel tõenäoliselt ära proovinud lõviosa kõikvõimalikest dieetidest ja seeläbi jõudnud mõistmiseni, et keha on tervik ning teda tuleb ka sellena kohelda. Tervislikuks toitumiseks ja heas vormis püsimiseks ei ole vaja karme piiranguid ja hulljulgeid dieete, vaid kainet mõistust ja õigeid valikuid.

Foto: Viljar Särekanno

Oma toidud valmistan glükeemilise indeksi (GI) põhimõtet järgides, mis hoiab veresuhkru tasakaalustatuna ning toob toidulauale täisväärtuslikud toorained. GI avastasin enda jaoks umbes 2009-2010, kui olin dieeditamisega jõudnud juba kaugele äärmusesse. Tänaseks olen enda teadmisi GI osas täiendanud erinevate raamatute ja seminaridega, kuid avastamist ja õppimist jagub veel palju!

Paljuski on levinud arvamus, et tervisliku toiduga jääb kõht tühjaks või see ei paku kuigivõrd rikkalikke maitseid. Kuna minu jaoks on söömine üks elu suurimaid naudinguid, siis kindlasti ei soovi ma maitseelamuste arvelt järeleandmisi teha. Minu toidud on tehtud nii, et need viiks mul endal keele alla, läheks kaubaks ka mu kahele väikesele lapsele ja teeksid ka mehe kõhu korralikult täis. Ütlen ikka, et tervislik toit peab maitsema nii, et mitte keegi ei saaks aru, et see on tegelikult tervislik. 🙂

Alates 2018. aasta sügisest tegutsen Pere ja Kodu ajakirja retseptitoimetajana ning aeg-ajalt leiab minu retseptikesi veel erinevates ajakirjades-ajalehtedes-telesaadetes. Annan ka toidukoolitusi ning jagan mõtteid ja videoretsepte oma Facebooki lehel “Köögis koos Paulaga”.

Loodan, et leiate minu lehelt vähemalt mõne hea mõtte või retsepti, mis pakub rikkalikult maitseid ja naudingut! Kui soovid minu tegemistega rohkem kursis olla, jälgi mind ka Instagramis.