Toit

Tatrajahu pannkoogid mustikajogurtiga

Ei ole midagi paremat kui hommikused pannkoogid. Imetava emana pean aga oma toiduvalikut hoolega jälgima, kuna paljud toiduained võivad beebile gaase tekitada. Kuna põhilised pahalased on piim ja gluteen, otsustasingi tänased pannkoogid teha veidi teisiti kui tavaliselt.

Kui tavaliselt küpsetan speltanisu täisterajahuga, siis tänases valikus on hoopis mahe tatrajahu ja piima asemel vesi. Tean, et viimane kõlab kahtlaselt (kes see siis veega pannkooke teeb?!), ent tasub proovida ja tulemus võib teid üllatada! Tulemuseks on vägagi maitsvad, mõnusalt kerged ja hõrgud pannkoogid 🙂

Tatrajahu pannkoogid
– 2 muna
– 6dl vett
– ca 400g tatrajahu
– 2spl agaavisiirupit
– 1tl soola
– praadimiseks õli
Valmistamine: Vahusta kausis muna agaavisiirupi ja soolaga. Lisa 3/4 veest ja sega järkjärgult hulka jahu, kuni tainas on parajalt paks ning jälgi, et taignasse ei tekiks jahu tükke. Vedelda tainas ülejäänud veega sobivaks – heaks juhtnööriks on näiteks see, et tainast lusikaga tõstes ja tagasi niristades peab niristamise jälg taigna pinnalt kiirelt haihtuma. Vajadusel suurenda jahu või vee kogust vastavalt, et taigna konsistents oleks Sinu jaoks õige. Prae koogid pannil õliga ja lase heal maitsta!

Pannkoogi peale võib panna sisuliselt ükskõik mida. Meie valikus on täna külm mustikajogurt. Mustikajogurti võib peale valmistamist panna ka mõneks ajaks sügavkülma, siis on tulemuseks on maitsev ja tervislik sorbeeline.

Mustikajogurt
– 100g külmutatud mustikaid
– 8spl maitsestamata jogurtit
– 0,5spl agaavisiirupit
Valmistamine: Pane ained kaussi ning purusta saumiksriga ühtlaseks seguks. Lisa peale kaunistuseks mõned mustika marjad.

Nom-nom! Ja nüüd pannkoogid põske ja pojaga esimest korda maale vanaema juurde õue jalutama ?
Mônusat laupäeva!