Toit

Kolme sorti bataadi toast’id

Eriti lihtne hommikueine või toitvam vahepala! Bataadi toast’id on hetkel tervisetoidu maailma uued “staarid”. Need on head vaheldused klassikalisele hommikusele võileivale ning ei ole sealjuures grammigi keerukamad ega aeganõudvamad. Lihtsalt lõika bataadist paraja paksusega viil, rösti rösteris keskmisel kuumusel kaks tsüklit ja valmis! Peale aseta sisuliselt midaiganes kapist leiad või millejärgi parasjagu isu on – nagu võileivaga ikka. Minu poolt siit alustuseks kolm katte varianti, mis kõik pakatavad kasulikest rasvadest ja valkudest, sealjuures süsivesikuid on selles vahepalas minimaalselt!

Foto: Viljar Särekanno

Retsept:
1/2 keskmise suurusega bataati
2 avokaadot
1/4 laimi pressitud mahl
2 muna
peotäis seeni (nt šampinjone)
50g kanafileed
soola, pipart
oliivõli (praadimiseks)

Valmistamine:
Lõika bataadi laiemalt küljelt ümar ots maha ning seejärel lõika kolm umbes 5 mm paksust viilu (nii et mõlemad pooled oleks ühtlaselt lamedad, nagu leivaviilud). Lõika viiludelt ümbert ära koor ning rösti bataadiviile rösteris keskmisel kuumusel kaks tsüklit järjest – selliselt saavad bataadid küpseda veidi pehmemaks, aga jäävad siiski mõnusalt krõmpsud.

Foto: Viljar SärekannoKatte valmistamiseks tükelda taldrikule avokaadod, pressi peale laimimahl ja lisa veidi soola-pipart maitseks. Püreesta kahvliga avokaadosegu ühtlaseks massiks ning jaota võrdselt kolmele bataadiviilule.  Prae pannil oliivõlis soola ja pipraga munad, neid pidevalt segades ja tehes neist peenikese munapudru. Jaota munapuder toast’ide vahel ja aseta avokaadosegu peale. Kõige lõpuks tükelda ja prae šampinjonid pannil oliivõlis ning pane ühele toast’ile ning viiluta kanafilee, prae pannil oliivõlis soola-pipraga ja pane teise toast’i peale. Selliselt saad kolm erimaitselist valguvõileiba – üks seentega, üks kanaga ning üks lihtsalt avokaado ja munaga.

 

Foto: Viljar Särekanno