Toit

Munahiired

Munapühad on kohe kohal ning seetõttu erinevad toidud munast kindlasti kõigil meeles mõlkumas. Täidetud munad on ajatu klassika, ent väikse vindiga saab neid päris lõbusalt serveerida. 🙂 Mõni aasta tagasi ilmusid minu sulest Pere ja Kodu Pereköögis ka munajänksid, aga täna tervitavad sind siin hoopis hiirekesed. Ära muretse, küll need jänkud ka varsti blogisse jõuavad. 😉

Munahiirekeste tegemine on sama lihtne nagu täidetud munadega ikka, aga boonuseks on kõrvakeste-silmade ja sabade sättimine eriliselt mõnsa ja meditatiivne tegevus. Siin tuleks kindlasti lapsed kampa võtta, sest nalja saab palju!

PS. Enne söömist ärge unustage vaid pipraterasid eemaldada!

Täidetud munad

Valmistamine (5 hiirekest)

3 keedumuna
4–5 redist
2 sl riivitud juustu
1 sl majoneesi
1 sl hapukoort
veidi sinepit
soola, pipart
punt salatilehti
juustusnäkke
kaunistamiseks pipraterasid ja
värsket murulauku

Valmistamine:
Jahuta keedumunad külmas vees ja koori. Lõika munad pikkupidi pooleks, eemalda munakollased ja pane need kaussi. Lisa munakollaste juurde üks munavalgepoolik ja purusta segu kahvliga. Lisa riivitud juust, majonees, hapu­koor, sinep, sool ja pipar ning sega hoolikalt läbi.

Kata serveerimisalus salatilehtedega. Täida kõik munavalgepoolikud 1–2 tl munavõiga ja tõsta serveerimisalusele, ümar pool üleval ja täidis all. Pese redised ja lõika õhukesteks ketasteks. Tee muna kumerale poolele noaga pragu ja torka sinna kaks rediseketast kõrvadeks. Nende ette tee veel kaks sisselõiget ja pista pipraterad silmadeks. Muna tagumisele poolele säti murulaugujupp sabaks. Korda sama kõikide munadega, kuni saad viis hiirekest. Lisa serveerimisalusele veidi hiirte lemmikuid juustusnäkke ja naudi kohe.