Kuigi jahedal ajal on tavaliselt isu pigem toekate liharoogade järgi, on minul viimasel ajal vastupidi. Juba mitu nädalat isutab pigem värske ja kerge järgi, taldrikul on valdavalt köögiviljad ja kala ning liha satub sinna üha harvem.
Minu kergete salatite seast siis teile katsetamiseks üks mõnus ports rohelist. See salat sobib hästi ka peolauale, minul on see laual olnud mitmel sünnipäevapeol. Oma üsna lihtsa olemusega on vutimunadega salat mõnus ja maitsev – punane sibul annab head mekki ning vutimunad lisavad portsule veidi toiteväärtust. Vutimunade osas tundub, et mind on õnnistatud heade sugulastega, kuna mu mehe poolt on nüüd peres vuttide kasvatajad, kellelt saab soovi korral värskeid Eesti talu vutimune. Kui tahad ka häid vutimune otse talust, siis kirjuta neile aadressil vutitalu@gmail.com – hoiame omasid 🙂
Kui soovid salatile lisada veidi krõmpsu, siis sega hulka ka meelepäraseid seemneid – näiteks kõrvitsaseemned või seedermänniseemned sobiksid sinna kenasti, aga hästi maitsevad näiteks ka soodsamad päevalilleseemned.
Ühest salatikogusest jagub umbes kuuele sööjale.
Retsept (kuuele):
1 karp põldsalatit (ehk lambsalat)
1 keskmine punane sibul
200g kirsstomateid
200g kurki
10 vutimuna
Soovi korral peotäis meelepäraseid seemneid
3 spl külmpressitud oliivõli
1 spl valget veini äädikat või 1 spl sidrunimahla
soola, pipart.
Valmistamine:
- Pese ja kuivata köögiviljad. Pane vesi potiga keema.
- Koori sibul ja lõika pooleks ning viiluta poolringi kujulisteks tükkideks. Haki kirsstomatid sektoriteks ja kurk meelepärasteks ampsudeks.
- Aseta keevasse vette vutimunad ning keeda 2-3 minutit. Seejärel kurna ja kalla üle külma veega. Lase külmas vees minut aega jahtuda. Seejärel koori munad ja lõika pooleks.
- Sega kausis kokku salatikaste – oliivõli, veiniäädikas ja sool-pipar.
- Tõsta kõik salati koostisained (v.a. vutimunad) kaussi, kalla peale salati kaste ning tõsta hoolikalt läbi.
- Kalla salat serveerimiskaussi, aseta peale vutimuna poolikud ning naudi kohe.