Toit

Toortatrapuder aprikoosimarmelaadiga

Toortatar on üks ülimalt popp toiduaine. Mingil huvitaval kombel ei olnud see veel eelmise nädalani kordagi meie toidulauale jõudnud, ent nüüd sai ka see imevärk ära proovitud.

Toortatral pidi olema väga palju häid omadusi. No näiteks sisaldab ta suures koguses magneesiumit, rauda ja kiudaineid, mis on kõik elutähtsad mineraalained. Tatar on ka madala glükeemilise indeksiga, mistõttu sobib hästi diabeetikutele või GI toitumist järgivatele inimestele. Lisaks toetab ka südameveresoonkonna toimimist ja teeb veel palju häid asju. Ühesõnaga tasub süüa küll.

Külma pudru söömine ei ole mulle kunagi just kuigi ahvatlevana tundunud, ilmselt ka seetõttu ei ole ma varem toortatraputru teinud. Samas smuutifänn olen ma küll ja ausalt öeldes tooksingi toortatrapudru puhul pigem paralleeli smuutiga. Pean ära mainima, et mu ootused selle pudru maitse osas ei olnud just kuigi kõrged ning enne selle retsepti valmimist katsetasin üsna mitu korda erinevaid kooslusi, et maitse saaks ikka just see õige. Nüüd võin kindla meelega öelda, et see puder on tõesti mõnusalt maitsev. Kuigi jah – pigem ülitoitev pudrulaadne hommikune smuutikauss 😀

Lisaväärtusena on selle tegemine ülilihtne ja väikese etteplaneerimisega võtab kokku vähem aega kui näiteks täisterapudru keetmine. Proovi järgi – üks põnev ja huvitav alternatiiv tavapärasele hommikupudrule!

Toortatrapuder

Retsept (kahele):
1 klaas toortatratangusid (umbes 100g)
umbes 3 dl vett
1 banaan
1 spl agaavisiirupit
1 tilk vanillipastat
veidi soola
Peale aprikoosimarmelaadi

Valmistamine:
Pane toortatratangud ööseks vette likku. Selleks aseta need kaussi ning kalla peale nii palju vett, et kõik tangud oleksid ühtlaselt vee all.
Hommikul kurna ära üleliigne vesi ning aseta ligunenud toortatratangud koos banaani, agaavisiirupi, soola ja vanillipastaga köögikombaini või blenderisse. Purusta kuni moodustub ühtlane püree. Kalla puder kaussi, lisa peale veidi aprikoosimarmelaadi ja naudi.