Toit

Toorkakaotrühvlid kookose ja kaeraga

Need toorkakaotrühvlid viivad keele alla! Suhkrut asendavad datlid, kaerahelbed annavad kiudaineid ja toorkakao hulganisti organismile vajalikke mineraalaineid.

Mäletan, kui kunagi üks toiduajakirjanik väikese irooniaga nentis, et enamus blogijaid on üliaktiivsed esimesed kaks aastat ja siis kukub tavaliselt sisu varjusurma. Tuleb tõdeda, et saan siin korralikult peeglisse vaadata – tühjus on haigutanud omajagu kaua ja just täpselt eelkirjeldatud stsenaarium juhtus ka minul. 😀 Kuigi sahtlis on ootel vääga pikka aega juba üle aasta jagu materjali, pole ma selle üles laadimist ette võtnud. Nüüd taaskord väikese beebiga kodus olles, on plaan tegemata töö samm sammult ette võtta. Seega – ei tahaks küll veksleid välja jagada aga siiski – tõenäoliselt on lähikuudel oodata Ruubiku lehekülgedele omajagu uut materjali. Paljuski tuleb see Pere ja Kodu Pereköögi juba ilmunud retseptide varamust, aga miskit sekka ilmselt lisandub ka päris uut. Nii, et pange visplid, kausid ja kombainid valmis ning saab jälle kokkama asuda!

Esimese linnukesena siis minu retseptide tõeline reliikvia – toorkakaotrühvlid. No ei tea mina paremaid komme! 🙂 Neid on lihtne teha, säilivad külmikus väga kaua ja on ülimaitsvad, suhkruvabad ning lisaks kõigele veel toitvad ka. Need toorkakaotrühvlid on mu varamus olnud juba üle nelja aasta. Mäletan, et esimese lapsega kodus olles valmistasin neid ikka suuremas koguses külmikusse, kuna tookord imetava emana oli kõht 24/7 tühi, siis sai koguaeg kapist midagi head põske pista. Vahepeal olen serveerinud sama retsepti baasil komme ka oma pulmakülalistele (jap – vormisin ise 130 trühvlit!), müünud neid kolmes kohvikus, õpetanud nende tegemist toidukoolitustel ja pakkunud niisama maiustamiseks oi-kui-paljudele tuttavatele. Päris 10 000 tundi trühvli valmistamist ära ei tule, aga mõnituhat tundi olen neid rullinud kindlasti. 😀 Teisisõnu on allolev retsept sadu kordi läbi katsetatud ja täiesti lollikindel.

Täpselt aasta tagasi, 2019. aasta augustis, jagasin seda kullatükki ka Pere ja Kodu lugejatega. Pereköögi fookuses olid tol kuul suhkruvabad maiustused, mis koostisosadelt meeldiks emmedele-issidele ja maitselt oleks kindlapeale laste lemmikud. Nüüd on toorkakaotrühvlite retsept lõpuks olemas ka siin ja vabalt katsetamiseks kõigile saadaval. Proovi kindlasti, aga arvesta, et tagasiteed nende juurest pole. 😉 Kui juba korra maitsed, siis jäädki neid trühvleid üha uuesti ja uuesti valmistama!

PS. 2019 augusti materjalidest on varsti-varsti tulemas veel nämmasid ja suhkruvabasid maiustusi! Püsi lainel 😉

PPS. Päevalilleseemnevõi saad teha ise (vaata retsepti!) või osta Biomarketist.

Foto: Viljar Särekanno

Retsept (24 trühvlit):
100 g täisterakaerahelbeid
200 g mahlaseid ja pehmeid datleid
2 sl toorkakaod
1 sl kookosrasva
40 g kookoshelbeid
1 sl päevalilleseemnevõid

Valmistamine:
Pane kaerahelbed köögikombaini ja purusta peeneks. Pese datlid ja eemalda kivid. Lisa köögikombaini datlid, toorkakao, kookosrasv ja päevalilleseemnevõi ning pool kookoshelveste kogusest (teist poolt läheb vaja pallide katmiseks). Purusta, kuni moodustub ühtlane segu – kui vaja, peata masin vahepeal, vajuta segu lusikaga alla ja purusta edasi. 
Valmis tainasegust rulli ühesuurused kommipallid. Veereta palle ülejäänud kookoshelvestes, kattes need ühtlaselt igalt küljelt. Enne serveerimist tõsta trühvlid soovitatavalt üheks tunniks külmkappi seisma.

Toorkakao trühvlid kaera ja kookosega
Foto: Viljar Särekanno