Toit

Soojendav kakao kaerapiimaga

Üks mõnus ja magus kakao on tassike õnne. Miks ma nii ütlen? Sest toorkakao päriselt sisaldab aineid, mis teevad meid õnnelikuks. No loomulikult tuleb endal oma sisemaailmaga ka tööd teha… 😉 Aga toorkakao sisaldab trüptofaani, mis aitab kaasa serotoniini tootmisele. Lisaks veel põletiku vastaseid aineid, antioksüdante ja hulgim-hulgim head kraami, mis teevad meid nooreks, ilusaks ja õnnelikuks! Kõlab hästi ju? Kui soovid täpsemalt teada, siis mine vaata seda Oma Maitse artiklit, seal on hästi lahti seletatud kõik keerulisemate sõnadega ained, mida sa toorkakaos kaasa saad.

Oluline on aga teadvustada, et toorkakaos on kõiki neid häid aineid oluliselt rohkem kui tavalises kakaos. Seda seetõttu, et toorkakao ei ole kuumutatud ja kuumutamisel osa häid aineid hävineb. Seega ka kakao keetmisel soojenda piim, aga kui tahad endale vitamiinide, mineraalide ja õnnetunde pommi, siis ära kakaod liiga kaua pliidi peal keeda.  Sel samal põhjusel on suur vahe, kas mugime toorkakaost valmistatud tumedat šokolaadi või piimašokolaadi. Neist esimesene annab meie kehale palju häid aineid, teises on aga ohtralt transrasvu ja häid aineid seal alles kuigi palju ei ole.

Olgu talveõhtu või soe suvepäev, siis kakao mekib mõnusalt igal juhul. Ühe hea kakao valmistamiseks vajalikud ained ja juhised leiad selle mõnusa pildi alt. 😉 Kakaoretsept valmis koostöös Jane Kaerapiimaga. Nende tegemistest saad täpsemalt lugeda kodulehelt.

soojendav kakao

Retsept:
Kahele

500 ml kaerapiima
1 kuhjaga sl toorkakaopulbrit
2 sl agaavisiirupit
½ tl purustatud kardemoni
½ tl vanillisuhkrut

Valmistamine:
Kuumuta kaerajook ja vahusta õhuliseks. Kalla pool kaerajoogi vahust tassi. Teise poole hulka lisa toorkakao, agaavisiirup, purustatud kardemon ja vanillisuhkur ning vispelda kergelt 1-2 minutit. Kalla kakao piimavahu hulka ning naudi kuumalt.