Toit

Vuntsidega siiakala ampsud

Siig on vaieldamatult Eesti kalade kunn. Muhedad siiapoisid saad lauale sättida mõnel pidulikumal puhul ja tänu lustakale välimusele pakuvad need lastele eriti huvi.

Teate küll seda ütlust “Ma armastan sind nagu siiakala!”. Siiakala peab tõepoolest armastama, sest oma lihtsuses ja samas luksuses on ta Eesti kalade väike aare. Iga päev siiakala lauale panna tõenäoliselt ei õnnestu, aga seda erilisem on, kui ta mõneks pidulikumaks puhuks oma toidulauale särama tuua. Eesootava Eesti sünnipäeva peolauale sobiksid need igal juhul väga hästi. 🙂  Siig on minu hinnangul kõige parem just värskena, küpsetamata ja näiteks vähese soola või tilliga. Siiakala suupiste kõlab seetõttu just täpselt selle õige vormina.

Siinne siiakala suupiste on retseptina valminud Pere ja Kodu köögirubriigi jaoks ning ilmus Pereköögis minu kalaretseptidega koos oktoobris 2019. Kokku olen siin kombineerinud rukkileiva, värske siiakala ning Gourmet Club’i kõrvitsa ja Dijoni sinepiga toorjuustu. Viimane on mu vaieldamatu lemmik kahel põhjusel. Esmalt on Gourmet Club’i toorjuustud uskumatult kreemised ja värsked ning seal juures ka laktoosivabad. Ja teisalt on see kõrvitsa-sinepi kooslus toorjuustus lihtsalt nii hea. Mis on aga kurb, on see, et viimasel ajal poodides ringi vaadates kohtan ma oma lemmiktoorjuustu väga harva. Nende kodulehe andmetel on too küll tootevalikus veel alles, aga juhuks kui sa õiget asja poest ei leia, siis asenda näiteks tavalise toorjuustuga või mõne roheliste ürtidega toorjuustuga.

Retsept:
16 suupistet

4 ruudukujulist leivaviilu
150 g kõrvitsa ja Dijoni sinepiga toorjuustu
100 g õrnsoola-siiafileed
värsket tilli
mõni gramm kalamarja

Valmistamine:
Lõika leivaviilud neljaks ja säti serveerimisalusele. Määri igale leivatükile tubli kiht toorjuustu. Keera siiatükid rosetina rulli ja säti igale tükile peale. Aseta kalamarjad silmadeks ja ninaks ning nina alla tillist kaks uhket vuntsi. Serveeri kohe.

 siiakala ampsud