Toit

Rukkihelbepuder kookose ja banaaniga

Otsides vastust küsimusele “Kui mitut erinevat hommikuputru on võimalik valmistada?”, avastasin ka maitsvad rukkihelbed. Tõeliselt kihvt avastus ja soovitan siiralt aegajalt kaera- või muud helbed asendada nendega.

Sisuliselt võib rukkihelbeid kasutada täpselt niisamuti nagu tavalisi kaerahelbeid – keeda pudruks piimaga, pane peale moosi ja naudi! Et aga veidi põnevust juurde lisada, tegin mina seekord pudru hoopis kookospiima ja banaaniga. Olemuselt väga sarnane  mu vana hea troopika-pudruga aastatagusest ajast, ent siin siis lihtsalt teraviljana kasutusel hoopis rukis.

Kookospiimaga puder on meie kõige pisema sööja absoluutne lemmik! Lisaks veel magus banaan ning võin alati üsna kindel olla, et see pudrukauss saab pisipoisi poolt tühjaks söödud.

Rukkihelbepuder kookose ja banaaniga

Retsept (kahele):
2 klaasi kookospiima (u. 400ml)*
1 klaas rukkihelbeid
1 banaan
soovi korral 1 spl agaavisiirupit
veidi soola
Kaunistuseks kookoshelbeid ja banaaniviile

*Soovi korral võid vedelikus kombineerida ka 1 klaasi vett ja 1 klaasi kookospiima, siis on kookose maitse veidi tagasihoidlikum.

Valmistamine:
Soojenda kookospiim potis keemiseni, lisa rukkihelbed ning keeda umbes 10 minutit või kuni kogu vedelik on ära imbunud. Püreesta banana kahvliga ning sega pudru hulka. Soovi korral maitsesta agaavisiirupi ja vähese soolaga. Kaunista pealt kookoshelveste ja banaani viiludega ning naudi soojalt!