Toit

Puhastav kiivi-spinati smuuti

Kevadpühad peetud, on ilmselt nii mõnelgi meist talje ümbermõõt jälle veidi kasvanud. Sel puhul tasub teha kõhule üks kerge puhastuskuur, aga ei mingeid tablette ja ime-teesid, vaid lihtne ja maitsev smuuti!

Puuviljadel-juurviljadel on uskumatult palju häid omadusi ja imelisi mõjusid meie kehale. Olen seda meelt, et kui kuskil enesetundes midagi logiseb, tasub esmalt vaadata üle oma toidulaud ja tõenäoliselt leiab sealt ka lahenduse. Enamustel juhtudel ei ole tarvis mingite väliste tablettide abi, vaid piisab lihtsast looduslikust lähenemisest koduste vahenditega.

See smuuti ühendab endas mitme super-toidu head omadused. Näiteks ananass, mis on puhastava toimega puuvili ja võiks sama hästi kanda ka loodusliku-detoxi tiitlit. Taolist mõju omab ka spinat ning kui need kaks veel kokku panna on ju eriti hea! Matcha lisab smuutisse juurde hommikul hädavajaliku kofeiini annuse ning loomulikult meeletul hulgal vitamiine ja rohelise tee puhastava toime. Ühtlasi räägivad toiduteadlased,  et ka kiivil on puhastav toime ning aitab vältida kõhukinnisust ja puhitust. Lisaks mõjub kiivi positiivselt südame tervisele, alandab vererõhku, parandab une kvaliteeti ja veel palju-palju muud kasulikku.

Puhastavaid kuure tasub kehale ikka aegajalt teha. Kodus teeme ju ka suurpuhastust, sest märkamatult koguneb toa nurkadesse kultuurikiht. 🙂 Sama protsess toimub ka kehas ning enne kui jõuad tähelegi panna on jälle väike “kultuurikiht” ümber talje end kenasti sisse seadnud. Minu puhul ei olnud otseselt puhastuskuur inspireeritud kasvanud ümbermõõtudest, vaid lihtsalt halvast enesetundest, mis mind vaevas. Tundsin end pidevalt väsinuna, laisana ja kõht oli koguaeg raske. Meie tegime elukaaslasega kuuri 5 päeva järjest nii, et iga hommikusöögi kõrvale jõime suure klaasi puhastavat smuutit. Kui esimesed kaks päeva oli elukaaslane veel veendunud, et ma ajan oma puhastava mõju osas totaalselt udujuttu, siis kolmandal päeval hakkas detox ka tema peal toimima. 😀

 

Retsept (2 suurt klaasi):

1 banaan
2 kiivit
suur peotäis värsket spinatit
1 tl matcha pulbrit
200ml magustamata ananassimahla*

Valmistamine:

Pane kõik koostisained blenderisse ja purusta, kuni moodustub ühtlane pehme smuuti. Serveeri ja naudi kohe.

 

 

*Mina kasutan Pure mahlasid, kus ei ole lisatud magusaineid ning mis ei ole valmistatud kontsentraadist. Ühest liitrisest pudelist sai smuutisid teha nädal aega.