Toit

Makaronisalat

Kartulisalat on pidude klassika, aga kerge pastasalat on laisa inimese maitsev alternatiiv 🙂 Oluliselt vähem hakkimist! Proovi järgi, see on mõnus alternatiiv sünnipäevalauale või toitev lõuna argipäevaks.

Seda postitust kirjutada on omamoodi tore, sest tegelikkuses sai see pastasalat tehtud juba augustikuus. Meelde tulevad toredad mälestused 🙂 Mõnusalt suvised ja soojad.

See salat oli meie kodus laual mu sünnipäeval – sain siis augustis jälle aasta võrra targemaks ja paremaks. Mulle tohutult meeldib sünnipäevalaudu katta. Sellele alati eelneb mitu nädalat planeerimist, proovimist ja katsetamist, kui siis lõpuks saab kõige mõnusamad uued hõrgutised välja valida, millega seekord sõpru ja peret rõõmustada. Noh ja siis lõppu veel see paar päeva küpsetamist, hakkimist ja keetmist. Tavaliselt ma ise jõuan sünnipäevalauda alles kuskil kella kümne ajal õhtul :D, enne seda on alati sagimist ja toimetamist. Aga lõpuks saab istuda lauda, süüa kõhu täis ja mõmiseda heade sõpradega varajaste hommikutundideni ning see vist ongi õnn :). Häid inimesi peab ümber olema ning ma olen tõeliselt õnnelik, et armsaid ja häid sõpru on mul tõepoolest palju!

Tulles tagasi toidu juurde, siis see salat on minu arvates väga hea alternatiiv tavalisele kartulisalatile. Kuigi ma olen suur kartulisalati armastaja, on see hakkimise töö ikka omajagu tüütu. Pastasalatiga on aga oluliselt vähem jamamist. Makarone ei pea ju hakkima! Sellest salatist on vaja veidi väiksemaks hakkida vaid juust, kirsstomatid ja kurk ning umbes täpselt sellega see vaev piirdubki. Maitse on aga jumalik ja kõhu saab täis.

Selleks, et salat oleks grammike tervislikum, vali sisse ikka täisterapasta – näiteks sobib hästi fussili või penne. Juust võib olla kõige tavalisem Atleet, meie peres siis laktoosivaba Atleet juust. Konservmaisi võid soovi korral asendada ka näiteks ananassi või muu magusama mekiga lisandiga – see annab salatile hea viimase lihvi.

makaronisalat

Retsept:

500g täistera fussilisid
200g juustu
250g kirsstomateid
1 värske kurk
1 purk konservmaisi (340g)
300g hapukoort (laktoosivaba)
200g majoneesi
100g maitsestamata jogurtit (laktoosivaba)
sool, pipar, till
1/2 tl sinepit
veidi sidrunimahla

Valmistamine:

1. Pane pasta keevasse vette ja keeda umbes 9 minutit
2. Haki juust kuubikuteks, kirsstomatid sektoriteks ning värske kurk meelepärasteks tükkideks ning aseta kõik tükid suurde kaussi. Kurna konservmaisilt ära vedelik ning kalla mais samuti kaussi.
3. Kui pasta on pehmeks keenud, kurna see sõelal ning lase veidi jahtuda.*
4. Kalla makaronid kaussi. Tõsta salati koostisosad kahe suure lusika abil segamini.
5. Sega teises kausis kokku kaste: hapukoor, majonees, sinep, maitsestamata jogurt, maitseained ja sidrunimahl.
6. Kalla kaste salatile ning tõsta hoolikalt läbi nii, et kõik tükid saaksid kastmega kokku. Lase salatil enne serveerimist seista umbes 1 tund, et maitsed jõuaksid seguneda.

*Enne teiste koostisosadega segamist jahuta makaronid, sest soojana hakkavad nad salatis olevat juustu sulatama.