Toit

Küpsetamata šokolaadikook

Küpsetamata šokolaadikooki on lausa naeruväärselt lihtne valmistada ja see maitseb imeliselt. Küpsetusoskusi see ei nõua ja põhjakõrbemise võimalus on null. Kui lisad veel veidi talviseid maitseaineid, saad peaaegu nagu šokolaadist piparkoogitaigna, mida ilma süütundeta nosida.

See on üks kook, kus on väga raske end tagasihoida, et mitte kohe otse kausist taigent ära süüa. Iseenesest võiks seda vabalt teha, sest külmutamine ja vahepeal seismine annab koogile vaid vormilise lisaväärtuse – vormib asja kenasti koogitüki kujuliseks, mida saaks lusikaga süüa. Kui aga asja välimus niivõrd oluline pole, võiks koogi valmistamisele kuluvaks ajaks lugeda noh, nii umbes 10 minutit 🙂 Kõlab ju hästi? Kui tahta taldrikult koogitükki süüa, siis arvesta juurde tunnike “valmimiseks” sügavkülmas.

Retsept iseenesest ei ole midagi innovaatilist – tegu on üpris klassikalise tervisliku toorbrownie retseptiga, mille sarnaseid internetiavarustes kümneid ja kümneid. Siin võib vabalt improviseerida näiteks pähklisordi või maitseainetega ning väikese muutusega saab jälle teistmoodi brownie.

Retsept (kaheksale):
150g parapähkleid
4spl toorkakaod
2spl agaavisiirupit
400g datleid*
soovi korral 1/2 tl talvist maitseainesegu*

Valmistamine:
Purusta parapähklid köögikombainis pulseerides. Eemalda datlitelt kivid ja lisa köögikombaini koos ülejäänud koostisainetega. Purusta kuni massist moodustub tihke ja ühtlane pall. Suru mass vormi ja aseta sügavkülma 1 tunniks.

*Soovitan retsepti õnnestumiseks kasutada mahlaseid datleid. Kui aga neid pole saadaval ja kasutad kuivatatud datleid, siis esmalt leota neid vees üleöö.
**Talvises maitseainesegus võiks olla näiteks kaneeli, nelki, apelsinikoort, kardemoni ja ingverit.