Toit

Kahe kapsa salat

Lihtne ja soodne salat, mis sobib hästi grillliha või -kala kõrvale. Kokku pandud väga lihtsatest köögiviljadest, mis on taskukohase hinnaga ning saadaval tõenäoliselt igas toidupoes.

Mulle meeldib, et tervislik toit ei pea ilmtingimata olema väga kallis. Loomulikult saab teha restorani välimusega salatid veidi kallimast rukolast, lambasalatist või muust peenema välimusega lehelisest, aga tegelikult on ka väga maitsvat rohelist soodsama hinnaga. Viimasel ajal avastan hiina kapsa kasutusvõimalusi ja selle kõrvale jõuab nüüd poekorvi tihti ka punane kapsapea. Need kaks lehelist kokku pannes saab mõnusalt värvilise koosluse. Salati kõrvale serveerisin mina veiseliha steiki, aga üldse mitte kallist sise- või välisfileest vaid hoopis teisejärgulisest lihatükist. Nimelt võtsin toredast Saaremaa lihunike poest koju kaasa hoopis veise kaelatüki. Kilohind on sellel tükil pea kaks-kolm korda soodsam kui sisefileel aga kena steigi saab temast niisama hästi! Tõsi, liha on mõnevõrra rohkem läbi kasvanud ja tugevam, ent maitseb siiski imeliselt.  Mina praadisin kaelasteiki mõned minutid kummaltki poolt ning jätsin liha seest pooltooreks. Kui tükk on veidi paksem, siis pruunista kummaltki poolt ja küpseta veel ahjus kuni 5 minutit, siis jõuab liha ka seest veidi rohkem valmida ning pealt ei kõrbe ära.

Kahe kapsa salati valmistamisele kulub aega taaskord umbes 10 minutit, seega väikese vaevaga saab maitsva kõhutäie!

Retsept (4-le):
130g hiina kapsast*
130g punast kapsast*
1 punane paprika
1 tomat
1 spl punast veiniäädikat
2 spl oliivõli
sool, pipar

Valmistamine:
Haki kapsad peeneks ning pane kaussi. Puhasta paprika seemnetest ning haki pikkadeks ribadeks ja viiluta tomat õhukeselt. Lisa need kaussi. Sega väikses anumas kokku kastmeks veiniäädikas, õli ja maitseained ning kalla see salatile. Tõsta salat kergelt segamini. Serveeri liha või kala kõrvale (või naudi niisama).

*Umbes 3-4 suurt peotäit