Toit

Chia terviseamps pähklite ja banaaniga

Superlihtne ja tervislik vahepala, mis pakatab headest taimsetest rasvadest ja valkudest. See terviseamps sobib kenasti nii hommikusöögiks, kiireks vahepalaks päeva jooksul või miks mitte ka magustoiduks peale põhirooga.

Retsept valmis ülimalt spontaanselt, kui peale õhtusööki oli tunne, et tahaks veel midagi head. Viimane on ilmselt tuttav tunne paljudele, mis aga tihti lõppeb ohjeldamatu näksimisega ja suhkrulaadungiga… Just sel põhjusel üritan ma minimeerida oma koduseid suhkru- ja kommivarusid ning hoida nende asemel sahtlis alati pähkleid, seemneid, helbeid ja muud head, millest soovi korral kiiresti ja kergelt valmistada omale üks maitsev vahepala.

Magusaisu ajas mind siis laua tagant püsti sahvrisahtlisse tuulama ning sealt leidsin chia seemneid, sarapuupähkleid, mandleid ja kookoshelbeid. Kapist veel jogurtit ja pool banaani ning magustoidu baas oligi valmis! Et seda kõike veidi üles vuntsida ja teha sellest midagi, mis maitseks ka nauditavalt, lisasin juurde pisut agaavisiirupit ja minu ülihead vaniljeessentsi, mille armas sõbranna mulle otse Madagaskari tädide käest tõi! Kel seda luksust pole, siis tegelikult sobib siia kenasti ka vaniljekaun või vaniljepasta. Kogu see ilu võttis aega umbes 2 minutit või veidi vähem, seega no fuss 🙂 Ideaalne kausitäis selleks puhuks, kui aega pole aga süüa on vaja. Näiteks on see retsept nüüd pidevalt mu elupäästjaks, kui päeval poisi kõrvalt söögilauda ei jõua, sest seda saab edukalt ka püsti seistes süüa ning minul püsib kõht selle kogusega täis ca 4 tundi.

Retsepti osas improviseerige julgelt – sarapuupähklid ja mandlid võib vabalt asendada muu kättesaadava pähklisordiga ning banaani asemel võib proovida ka mõnda teist lemmikpuuvilja (ma usun, et näiteks mango võiks siin imehea olla!). Tervislikke vahepalasid teile! 🙂

Retsept (ühele):
250g maitsestamata jogurtit
1 spl chia seemneid
1 spl sarapuupähkleid
1 spl mandleid
1 spl kookoshelbeid
1/2 banaani
tilgake vaniljeessentsi või vaniljepastat*
1 spl agaavisiirupit (või maitse järgi rohkem/vähem)

Valmistamine:
Vala kaussi jogurt ja sega sisse chia seemned ning vaniljeessents. Pane jogurtile peale tükeldatud banaan, pähklid, mandlid ja kookoshelbed  ning lõpetuseks nirista üle agaavisiirupiga.

*Selle võid asendada ka 1/2 vaniljekaunast kraabitud seemnetega.