Toit

Burksikonn ehk burger lastele

Krutskeid täis burksikonn sulatab ka kõige kangekaelsema pisipõnni ja on lõbus burger laste peolauale. Enne söömist aita lapsel eemaldada hambaorgid, millega on kinnitatud konna silmad.

Aastaring distantselu hakkab täis saama ning tõenäoliselt kulub grammike nalja ja lusti ära meile kõigile. Mina tunnen väga puudust ajast, kui sai kõik sõbrad kokku kutsuda ja teha ühe suure peo. No ikka nii, et sõpru-tuttavaid mahtus ühte ruumi 40-50 kanti, keda kõiki sai üks haaval kallistada ja musutada. Laud oli lookas ning kõhud naermisest krampis. Ei ole midagi mõnusamat! Ilmselt tunnevad niisamuti suurtest pidudest puudust meie pisipõnnid – on ju vägevad sünnipäevapeod neile veelgi olulisemad, kui meile suurtele.

Siiski mängib elu meile täna kätte veidi teistmoodi kaardid, aga see, mida me nende kaartidega teeme on kõik meie endi luua. Ei, ma ei soovita tänasel päeval korraldada suuri pidusid – ootame sellega veel õige pisut. 🙂 Küll aga soovitan sul luua vaheldust oma pere nädalalõppudesse. Ei olegi tegelikult vaja otseselt suurt põhjust, et katta kodus veidi lõbusam peolaud. Aga vabalt võid laupäeva hommikul lastele hõigata, et “teeme täna õhtul kodus disko!” või näiteks kinoõhtu koos burksikonnadega. Garanteerin sulle, et põnnide rõõmuhõisked ajavad su kõrvad lukku.

Kui sul on rohkem jaksu ja viitsimist, on eriti vinge kui teed burgerisaiad ise. Kui aga sel päeval viitsimist nii palju pole, too mingid meelepärased kuklid poest. Mõnusad perepeod on täpselt see koht, kus hoida meeles 80/20 printsiipi – kui sa 80% ajast oled perega tubli ja tervislik, siis 20% ajast võta vabalt ning naudi näiteks klassikalist valget saiakuklit juustuga ja siis mugi nii, et isu oleks täis!

Burksikonn ehk burger lastele
Foto: Viljar Särekanno

Retsept (3 tükki):

3 juustukuklit
150 g veisehakkliha
70 g tükeldatud konservtomateid
3 salatilehte
3 viilu Cheddari juustu
3 piklikku hapukurgiviilu
3 sl majoneesi
6 tumedat oliivi
6 väikest porganditükki
soola, pipart ja basiilikut
hambaorke
praadimiseks õli

Valmistamine:
Maitsesta hakkliha soola­-pipraga ja sõtku läbi. Jaota liha kolmeks võrdseks osaks ja vormi neist pihvid. Prae pihve väheses õlis mõlemalt poolt mõni minut ehk kuni liha on läbi küpsenud. Tõsta taldrikule jahtuma.

Pane pannile tükeldatud konservtomatid, maitsesta soola, pipra ja basiilikuga ning kuumuta 3–4 minutit keskmisel tulel. Tõsta tomatikaste kaussi.

Nüüd pane burger kokku. Lõika kukkel pooleks
 ja määri kukli alumisele poolele paar supilusikatäit tomatikastet. Pane peale salatileht ja juustuviil. Juustu keskele tõsta 1 sl majoneesi ja aseta sellele küpsetatud pihv. Pihvi peale tõsta hapukurgiviil nii, et see jääb üle burgeri serva keelena rippuma.

Silmadeks kasuta oliive, mille õõnsusesse torka pisikesed porganditükid. Lõika hambaorgid keskelt pooleks. Pista porganditükiga täidetud oliiv hamba­orgi otsa ja torka orgi teine ots kukli pealmise tüki külge. Korda sama teise oliiviga. Tõsta silmadega kaunistatud kuklipool burgerile ja lõbus konn ongi valmis. Valmista samamoodi ka teised burgerid.

Burksikonn ehk burger lastele
Leia pildilt keeleneediga burksikonn 🙂 Foto: Viljar Särekanno