Toit

Arbuusikonn

Oh kui palju elevust see konna-lonni tekitab! Sisusse vali just sinu perele meelepärased marjad ja puuviljad.

Nädalavahetusel sai meie väike beebi juba 1aastaseks! Jube kulunud fraas aga appi-kui-kiirelt-see-aasta-läks. Sirgumas on üks äge väike neiu, kes teeb kõvasti nalja, jookseb ringi ja teab väga täpselt, mida tema soovib. Minu jaoks on selline 1aastase ringis olev vanus isegi ägedam, kui päris vastsündinu, sest nalja saab lihtsalt nii-ii palju. Don’t get  me wrong – vastsündinud beebid on ka nunnud, aga see aastane toimetab ringi, korraldab parasjagu segadust ja no lihtsalt on nagu väike purjus inimene ja seda kõike on väga naljakas vaadata. 😀 Proovi seda teinekord ise ka – vaata väikseid umbes 1-1,5 aastaseid beebisid ja mõtle, milline on üks lustakalt purjus inimene. Võib-olla tundub julm, aga seal on sarnasusi, päriselt! 😀

Meie esimese eluaasta pidu sai aga päris mõnus. Lauale tegin Brita tordi, vinkukeerud ja selle sama muheda konna-lonni. Salatid ostsin sel korral poest, sest need on samuti väga maitsvad ja ei olnud endal seekord nii palju viitsimist, et ise teha. 😉 Konnapoiss sai aga igalt peokülaliselt vähemalt ühe kommentaari, paar selfit ja võib öelda, et ta oli peol üsna sotsiaalne vend. Ma kuigi palju laua kaunistustele rõhku ei pannud, sest olin kindel, et karismaatiline konnakutt on oma ülesannete kõrgusel ja teeb laua piisavalt lustakaks. Ma õnneks ei eksinud. 😀 Nii, et kui plaanid pidu, siis head vibe’i aitab see tüüp üleval hoida kindlalt ja boonusena ei pea hiljem kausse pesema – arbuusikoore tõstad prügikasti/ biojäätmetesse ja kogu koristamine ongi tehtud!

arbuusikonn ehk puuviljasalat arbuusis

Sellest ühest arbuusikonnast jagus 25-30-pealisele seltskonnale muu söögi kõrvale ja viimased puuviljatükid jäid täpselt sobivalt mulle süüa õhtuks, kui külalised olid lahkunud. Cantaloupe meloni soovitan valida peamiselt värvi tõttu – tavaline melon on kahvatu kollane, aga Cantaloupe sort tuleb puuviljasalatis ilusalt esile oma sügava kollaka värviga.
Retsept ilmus minu sulest Pere ja Kodu ajakirja retseptilisas 2020 aprillis.

Retsept
(jagub ühele suurele seltskonnale)

1 suur arbuus
1 väiksem melon (Cantaloupe sort)
300 g mustikaid
300 g maasikaid
200 g vaarikaid
200 g tumedaid viinamarju

Valmistamine:
Pese puuviljad ja marjad hoolikalt. Lõika arbuusilt ära neljandi­ ku vilja suurune sektor (nii moodustub konna suu) ja tõsta see koos viljalihaga lõikelauale. Lõika viljaliha koore küljest lahti ja 
tee sellest kuubikud või vooli mõne abivahendiga kujukesed.* Lõika koorest parajad tükid, millest vormi konna käpad. Järele­ jäänud kooretükist meisterda silmad.

Nüüd uurista ülejäänud arbuus seest tühjaks, lõika viljaliha tükkideks või vormi pallideks ning tõsta suurde kaussi. Puhasta melon, lõika viljaliha tükkideks või vormi pallid ja lisa kaussi. Puhasta maasikad, haki sektoriteks ja lisa needki. Pane sinna ka mustikad, vaarikad ja viinamarjad, tõsta kõik ettevaatlikult segi.

Tõsta salat ettevaatlikult puhastatud arbuusikoore sisse. Torka arbuusi peale hambatikuga koorest silmad ja kummagi silma ette kinnita teise hambatikuga suur mustikas. Säti konna käpad paika ja soovi korral kata serveerimisalus salatilehtede­ ga. Tõsta konn alusele ja asu maiustama!

* Arbuusist ja melonist saad ilusad pallikesed melonilusika või õunasüdamiku eemaldaja abil. Viimase puhul lõika vilja­ lihast pikad ümarad silindrid ning haki need väiksemateks tükkideks.

arbuusikonn ehk puuviljasalat arbuusis