Toit

Aprikoosimarmelaad

Moosidest on Eestimaa vaieldamatud klassikud maasika- ja õunamoos, mida leidub pea igas kodus. Kui tahad aga vahel midagi veidi põnevamat, proovi siinset aprikoosimarmelaadi retsepti – ülimalt lihtne ja nii maitsev, et viib keele alla!

See retsept on minul kasutuses olnud umbes kuus aastat. Au ja hiilguse selle kirja panemise eest suunan GI kokaraamatule “GI kogu perele” autoriks Ulrika Davidsson. Retsept ise on üsnagi jaburalt lihtne – pane aprikoosid likku, soojenda ja siis püreesta. Kõlab ju hästi?

Lisaks on boonuseks see, et magusus tuleb aprikoosidest endast ning suhkrut pole vaja lisada. Siinkohal tuleb aga ära märkida, et lõviosa kuivatatud puuviljadest kuivatatakse aga just nimelt suhkruga, seega ilmselt teatud koguses on seda nendes puuviljades juba sees. Tervislikum kui poemoos on see aga kohe päris kindlasti! Ja meie pere kõige pisema toidukriitiku heakskiidu pälvis see ka. 🙂

Aprikoosimarmelaad

Retsept:
200g kuivatatud aprikoose
1,5 dl vett

Valmistamine:
Pane aprikoosid ööseks likku nii, et need oleksid ühtlaselt veega kaetud. Hommikul tõsta need koos vedelikuga potti ning kuumuta umbes 10 minutit. Seejärel purusta saumiksriga ühtlaseks püreeks. Tõsta marmelaad purki ja säilita külmikus.

Aprikoosimarmelaad