Toit

4 kiiret jogurtiampsu

Kes ei armastaks lihtsaid ja kiireid toite? Kui parasjagu söögi tegemise soovi ei ole, aga nälg nõuab oma, on kiired jogurtiampsud üliheaks lahenduseks. Segad sisse kõik võimalikke pähkleid, helbeid ja seemneid mis kapis leidub ning toitev hommikusöök või vahepala on mõne üksiku minutiga valmis!

Mul käib see söögitegemine ikka väga hooti. Mõnel perioodil võin vorpida päevas viis erinevat einet, teinekord toitun päevi ainult jääkidest ja kiiresti valmivast lihtsast kraamist. Parasjagu on see viimane, toiduvalmistamise madalperiood käsil 🙂 Elutempo on ebanormaalselt kiire, sest käsil on kodu vahetus, aasta kõige tihedam sünnipäevade kuu ja igapäevaselt äge aga kibekiire päevatöö ning lisaks veel kõiksugused muud asjad. Ilmselt ka kõige eelneva koosmõjul on mu organism alla andnud – mingil seletamatul põhjusel olen juba teist nädalat haige ja tervenemise märke kuigivõrd paista ei ole. Stabiilselt madal, aga väga visa palavik, jõle nohu, halb enesetunne ja nii edasi … Taudi põeb ka mees ja laps, seega kodus on nagu laatsaret. Kogu selle tatitõve keskel ei ole ausalt öeldes söögi tegemise järele mingitki soovi. Ülimalt mõnus oleks, kui keegi tassiks uksest sisse head ja paremat ilma, et ise lillegi peaks liigutama. Ja ära võiks kah keegi teine koristada.

Kahjuks tuleb ikkagi ise hakkama saada. Sellistel juhtudel tulevadki mulle üldiselt appi lihtsad ja kiired viisid, kuidas tervislikult söönuks saada. Ja nii sattusid minuni hiljuti ühed jogurtid. Tundusid põnevad, aga tõttöelda esialgu natuke hirmutavad – vegan kookosjogurt… no ei tea nüüd… Paadunud piimatoodete fännina (jap – laktoositalumatus on minu jaoks üsna suur nuhtlus!) uurisin pealt ja alt, ning kui jõudsin koostisosadeni hüppasin rõõmust lakke – lõpuks ometi on keegi teinud magusa jogurti, kus sees on suhkru asemel agaavisiirup. Halleluja! 🙂 Ega vist sealt edasi muu väga palju ei lugenudki, ma armusin juba koostisosade nimekirja ära.

Sellistele tootjatele tahaksin vahel aurahasid kinkida ja saadan siinkohal Happy Coco jogurtite valmistajatele kuumad kallistused. Tõenäoliselt topin ma vanaemade kapid neid jogurteid täis 🙂 Sestap, et lapsele magus jogurt ju alati maitseb, aga siiralt jube hakkab, kui lugeda tavaliste jogurtite suhkrusisaldust… Maitsetest maasikas, mango ja vanill kõlavad aga lootust andvalt ka lapse maitseeelistuste osas.

Paraku aga pelgalt jogurtist mina kõhtu täis ei saa, seega ühel kenal ja laisal hommikul kraapisin kapist kõik jogurtid lauale ja kuhjasin sinna sisse hulganisti erinevat head kraami. Viis punkti ka selle eest, et jogurtit saab otse topsist süüa – vähem kausse, mida pesta! Tegelikult võib jogurti sisse visata ju absoluutselt kõike, aga alt poolt leiad minu laupäeva hommiku maitseeelistused. Lemmikuks osutus maasika, mandli ja mustsõstra kooslus aga ka näiteks mango-vaarikas-kakao moodustavad igavesti mõnusa sõpruskonna 🙂

RETSEPTID:

Mango, vaarikas ja kakao
1 tops Happy Coco mangojogurtit
2 spl külmutatud vaarikaid
1 spl kakaonibse
1 spl täistera kaerahelbeid

Valmistamine:
Sega jogurti hulka kaerahelbed. Puista peale kakaonibsid ja külmutatud vaarikad ning naudi kohe.

Vanill, banaan ja acai
1 tops Happy Coco vanillijogurtit
1 spl mandleid
0,5 banaani
1 tl acai marja pulbrit
1 spl kookoshelbed

Valmistamine:
Sega jogurti hulka kookoshelbed. Puista peale mandlid, viiluta banaan ja kõige peale raputa acai marja pulbrit. Naudi kohe.

Matcha, chia ja banaan
1 tops Happy Coco naturaalset jogurtit
1 tl matcha pulbrit
0,5 banaani
1 spl kookoshelbeid
1 spl chia seemneid
1 spl täistera kaerahelbeid

Valmistamine:
Sega jogurti hulka matcha pulber ja kaerahelbed. Viiluta peale banaan, raputa üle kookoshelveste ja chia seemnetega ning naudi kohe.

Maasikas, mustsõstar ja mandel
1 tops Happy Coco maasikajogurtit
1 spl mandleid
2 spl külmutatud mustsõstraid
1 spl täistera kaerahelbeid

Valmistamine:
Sega jogurti hulka kaerahelbed. Pane peale mustsõstrad ja mandlid ning naudi kohe.